Trusa injectie curenti primari 1000A HIGHTEST PICU-1000
Cod: PICU-1000 PICU1000
Brosura produs PDF, 2.37 Mb
Descriere
Aplicaţii
Teste de temporizare a releelor de protecţie prin injecţie primară.
Măsurarea raportului de transformare al transformatorului de curent (CTTR)
Teste de temporizare a releelor de protecţie
Testarea întrerupătoarelor automate de circuit (MCCB)
Testarea raportului de transformare al transformatoarelor de curent
Caracteristici cheie
  • Capacitate de curent ridicat - Ieşire continuă de până la 1000A pentru aplicaţii de injecţie primară.
  • Precis şi fiabil - Oferă măsurarea precisă a curentului şi a timpului de funcţionare.
  • Robust şi portabil - Conceput pentru utilizare pe teren şi în laborator în condiţii solicitante.
  • Complet automat
  • Ecran tactil TFT color de 4,3 inci
  • Software PC (Raportare)
  • Memorie internă
  • Compact şi ușor
Caracteristici generale
SPECIFICAȚII TEHNICE
Curent de ieşire Până la 1000 A
Putere maximă de ieşire 1000 VA
Frecvenţă de ieşire 40-70 Hz
Putere de intrare 100-240 V 47/63 Hz
Interval contor intern Până la 1000A; Precizie: 0,05%
Interval contor extern 10 mA - 10 A; Precizie: 0,5%
Interval citire temporizator 1ms - 2 ore; Precizie: 0,1% din citire ±0,5ms
Intrare oprire temporizator Intrare contact uscat, Intrare tensiune (12V umed)
Tip 5A-1000 A (Set de cabluri opţional necesar pentru aplicaţii de curent 5A-32A)
Memorie
Până la 100 de înregistrări,
Stocare nelimitată folosind un USB extern
Comunicare USB 2.0/1.1 Standard-A, USB 2.0/1.1 Standard-B
Software PC Software DMP (Raportare)
Afișaj Ecran tactil color de 4,3 inci
Dimensiuni (424 x 340 x 173) mm
Greutate 9 kg (dispozitiv), 15 kg (Sursă de curent)
Temperatură
Funcţionare: -10°C până la +60°C
Depozitare: -30°C până la +70°C
Umiditate 95% RH Fără condens
Siguranţă Proiectat pentru a respecta standardele IEC61010 (1995), UL61010A-1, CSA-C22.2
Protecţie IP67 (capacul carcasei închis)
Accesorii standard
Inclus în pachet
1 Sursă de curent transformator KVA (1 buc),
Set cablu de măsurare 2,5 m (95 mm2) (4 buc),
Cleme rezistente pentru set cablu MCS-PICU (2 buc),
Cablu amplificator 1,5 m (între PICU şi sursa transformatorului) (1 buc),
Cablu de contact 5 m (albastru) (1 buc),
Cablu de contact 5 m (alb) (1 buc),
Cablu de curent 5 m (roșu) (1 buc),
Cablu de curent 5 m (negru) (1 buc),
Cablu de alimentare 1,8 m cu Ștecher tip F (1 buc.),
Cablu de împământare de înaltă calitate de 2,5 m (1 buc.),
Cablu USB de 1,8 m pentru conectarea dispozitivelor de înaltă calitate la PC-uri
Unitate flash USB (manual, broșură) (1 buc.),
Husă rigidă pentru accesorii (1 buc.)
Optiuni recomandate
Opţiuni: Husă rigidă, Set de cabluri pentru aplicaţii de curent de până la 32 A
Alte produse HIGHTEST
TESTER INTRERUPATOARE IN VID STICLA VACUUM DIN CIRCUITE INTRERUPTOARE HIGHTEST VABO-80
• Testarea întrerupătorului de circuit cu sticlă în vid
• Test de integritate a mănuşilor de protecţie electrică
• Testare automată
• 10 kV până la 80 kV CC cu tensiuni în trepte de 1 kV
• Precizie ridicată (1,5%)