Osciloscop digital 4 x 70 MHz Tektronix TDS2004C
Cod: Tektronix TDS2004C
Brosura produs , 0.32 Mb
Descriere
  • 70 MHz bandwidth
  • 4 analog channels
  • 1 GSa/s per channel sample rate
  • 2.5k point Record Length on both Channels
  • Advanced Triggers including Pulse Width and Line-selectable Video
  • 16 Automated Measurements, and FFT Analysis
  • Built-in Waveform Limit Testing
  • Automated, Extended Data Logging Feature
  • Autoset and Signal Auto-ranging
  • Built-in Context-sensitive Help, Multiple-language User Interface
  • Probe Check Wizard
  • 5.7 in. (144 mm) Active TFT Color Display
  • Small Footprint and Lightweight "" Only 4.9" Deep and 4.4 pounds
  • USB 2.0 Connectivity, Host and Device Ports
  • Limited Lifetime Warranty
Accesorii standard
  • TPP0101 Passive 100MHz 10X probes (one per channel)
  • User manual
  • OpenChoice communication software and NI SignalExpress TE (Base Version) software
  • Power cord
  • NIST-traceable calibration certificate
  • Limited lifetime warranty
Optiuni recomandate
P5200
25 MHz high-voltage differential probe
P6021
60 MHz, 15 A AC current probe
120 MHz, 6 A AC current probe
A621
5 to 50 kHz, 2000 A AC current probe
A622
100 kHz, 100 A AC/DC current probe
200 MHz, 1X/10X switchable passive voltage probe