Modul achizitie USB 8-canale 50kSa/s Keitlhey KUSB-3100
Cod: Keitlhey KUSB-3100
Brosura produs PDF, 1.85 Mb
Descriere
  • USB 2.0 and USB 1.1, true plug-and-play compatibility
  • 8 SE analog input channels
  • 12-bit resolution
  • Input/output speeds up to 50kS/s
  • High and low programmable gains
  • Up to 16 digital I/O lines
  • 500V isolation barrier protects the computer and module from voltage spikes, ESD, and surges
  • Runs under Windows® 2000 and XP platforms
Alte produse Keithley USB
MULTIMETRU DIGITAL 6.5 DIGIT CU ANALIZA AUDIO THD KEITHLEY 2016
• 6.5 digit DMM
• THD, THD+Noise and SINAD measurements
• 20Hz-20kHz sine wave generator
• 9.5Vrms single-ended or 19Vrms differential output
• Identifies peak spectral components(2016-P model)
ELECTROMETRU PROGRAMABIL KEITHLEY 6514
• <1fA noise
• >200TO input impedance on voltage measurements
• Charge measurements from 10fC to 20µC
• High speed -- up to 1200 readings/second
SOURCE-METER DE PRECIZIE CURENTI-TENSIUNE KEITHLEY 2400
• Five instruments in one (IV Source, IVR Measure)
• Six models: 20 - 100W DC, 1000W pulsed, 1100V to 1uV, 10A to 10pA
• Source and sink (4-quadrant) operation
• 0.012% basic measure accuracy with 5½-digit resolution
SURSA DE INALTA TENSIUNE 5 KV KEITHLEY 248
• Source voltages up to 5kV, negative or positive polarity
• Up to 5mA compliance current
• Low output ripple for precision sourcing
PLACA PCI DIGITAL I/O 16-CANALE IZOLATE OPTIC KEITHLEY KPCI-PDISO8A
• 16 optically isolated solid-state relays and digital inputs
• Direct, non-polarized switching and sensing: DC up to 60VDC, AC up to 30Vrms
• High load current capability up to 350mA